About the author and this Blog

Hi,

I am from Czech Republic and this blog is about my lifelong hobby: aircrafts of WWII. The subject have led me to the building of scale models since my early childhood and later to “flying” in aircraft simulators. Of course these activities have always been accompanied by my strong interest about technical aspects of WWII aircrafts as well as about their pilots and operational history.

Disclaimer: if you see photos or scale models of Luftwaffe aircrafts on this blog, they have probably painted svastika on their tails. Let me strongly emphasise that this does not mean in any way that this blog support nacism ideology. I accept svastika only as a part of historical liveries used on Luftwaffe aircrafts.

This blog is not oriented towards any ideology but it is focused mainly on an interesting information about fascinating aircraft engineering achievements made during WWII.

Enjoy your reading
Pavel Š.

P.S. This blog is purely hobby site, so no ads nor connections to any manufacturer, sponsor etc.. And of course I do not earn any money here, just spending my free time to create interesting posts for fellow scale modellers.

Blog, na kterém se právě nacházíte, je věnován mému dlouholetému hobby, kterým jsou obecně letadla 2. světové války. Tento zájem mne vede jak ke stavbě plastikových modelů, tak k "létání" na leteckých simulátorech pro PC (dnes zejména zastoupené DCS WWII a Microsoft Fligh Simulator) a v důsledku pak také k zájmu o technickou stránku druhoválečných strojů i o jejich operační nasazení v bojích 2. sv. v.

Co se týká letounů Luftwaffe, chtěl bych zde zdůranit, že můj zájem je orientovaný výhradně na technickou a letovou oblast a v žádném případě se neztotožňuji s ideologií nacizmu, která německé letectvo z historického hlediska formovala a používala.

Blog je tedy orientován přísně apoliticky a je zaměřen především na zajímavé informace o fascinují letecké technice produkované oběma stranami druhoválečného konfliktu. Pokud na některých fotografiích či příspěvcích o německých letounech narazíte na svastiku, je to pouze proto, že se tento znak z historického hlediska na letounech a uniformách pilotů běžně nacházel a nejedná se tedy v žádném případě o propagaci tohoto symbolu.

Pěkné chvíle nad příspěvky přeje autor
Pavel Š.

P.S. Tyto stránky jsou čistě hobby záležitost. Proto zde nenajdete žádné reklamy a nemám ani žádné sponzory a nepodporuji žádného výrobce apod. Z toho plyne, že z těchto stránek také nemám žádné příjmy. Naopak investuji svůj volný čas k tomu, abych zveřejnil zajímavé a přínosné informace (tedy alespoň doufám) pro své kolegy modeláře.