MSFS: RENO závody

Microsoft & Asobo oznámili nový add-on pro Flight Simulator Reno Air Races: Expansion Pack, který umožní závody (nejen) modifkovaných warbirdů. Vydání je naplánováno na 18. listopadu 2021 a k dispozici bude zajímavá nabídka strojů. Nás nejvíce zajímají stroje kategorie UNLIMITED, kde závodí upravené warbirdy a T6, která je vyhrazena strojům Texan/Harward.

Připraveno je 10 různě (!) modifikovaných Mustangů P-51 a 10 Texanů. Stroje mají nejen různé liverky, ale také různě upravené kokpity. V případě Mustangů dostaneme kromě více méně standardně vyhlížejících strojů verze D také letouny s upravenou kabinou, různými konci křídel a dokonce také verzi P-51A (!). Mimochodem na zpracování Mustangů se podílela f. A2A známá svými excelentními warbirdy pro FSX.

V posledním rozhovoru s vývojáři jsme se mj. dozvěděli, že pro účely těchto závodů bude v simulátoru upraveno renederování povrchu při letu velkými rychlostmi u země. Nově byl přidán také úplav za letouny (wake turbulence), který v případě těchto závodů hraje výraznou roli, a fyzika letu blízko u země (groud efect). Dále byl upraven efekt odporu vzduchu (drag), proto v simulaci bude hrát výzmanou roli plynulé ovládání letounu a zejména správná práce s pedály, aby nedocházelo k bočení (slip) nebo skluzu (skid). Mezi vítané další nové efekty patří vliv negativního a pozitivního přetížení na pilota (blackout a redout) a také efekt zvířeného prachu při letu extrémně nízko nad zemí.

Závodit žel zatím nebude možné s AI letouny, ale pouze s lidmi v MP módu. V single player módu můžete létat také, ale pouze časovky.

Trailer:

K dispozici bude jednak základní balíček za 20$, kde by měl být od každého typu jeden letoun. Dále bude možné dokupovat jednotlivé letouny po 10$ nebo zakoupit celou “Class” kolekci 10 letounů za 30$ a nakonec také bude k dispozici “full pack” všech 40 letounů za 60$.

Více informací na oficiálních stránkách ZDE.

Preview:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *