REPLIKA Gear – část 2

Nedávno jsem uveřejnil první informace o chystaných leteckých ovladačích REPLIKA gear pro PC simulátory.

Nyní máme od autora další informace. Ta první se týká základny pro kniply. Budou prý dvě – jedna pro umístění na stůl či k montáži na kokpit a druhá určená pro uchycení na podlahu. Tato druhá varianta bude umožňovat prodloužení kniplu na patřičnou délku pomocí “extension” dílu.

Máme zde první video od autora, na kterém lze vidět plynovku pro P-47, joystick osazený na pracovní základnu (finální by měla být kompaktnější), dále grip pro P-51 a také malý panel s několiká základními přepínači. Autor zdůrazňuje odolnost zařízení, switche a spínače jsou “heavy duty” verze. Osobně se mi velmi líbí mezníky pák na plynovce. Z videa není jasné, zda je funkční nastavování síly tření na pákách. Na videu je tření nastaveno jako poměrně silné, aby se zabránilo nechtěnému pohybu pák.

Autor aktuálně zveřejnil také nové fotky kniplu pro Spitfire či lépe řešeno obecně pro Britské stíhací letouny:

A také fotky kniplu pro letouny VVS, tj. ruské stroje:

Na závěr video, kde autor demonstruje funkčnost spínačů. Podle jeho vlastních slov doslova “…nenávidí, jak na většině běžně dostupných ovladačů jsou spínače slabé a působí jako levná plastiková hračka z Číny. Ovladače REPLIKA Gear proto mají spínače konstruovány záměrně s realisticky silným odporem a odpovídajícím zvukem. Není to už hračka, ale nástroj”.

Autor zatím nemá zprovozněn e-shop. Připravuje však už první předprodukční sérii cca 100 ks ovladačů, které jsou ale předem rozebrány od osobních kontaktů autora. Zatím není znám žádný časový rámec, kdy se rozjede plná výroba a ovladače budou dostupné pro všechny zájemce. I přesto, že dosud nejsou známé ceny, troufnu si spekulovat, že i po zahájení plné výroby budou ovladače ještě dlouhou dobu obtížně dostupné, pro velký zájem…

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *