REPLIKA Gear – část 1

Autentických druhoválečných leteckých ovladačů pro PC simulátory je jako šafránu. Osobně vlastním joystick VKB Gunfighter WWII Vintage edition, který je přibližnou replikou kniplu KG12 a pedály MFG Crosswind, které také svým tvarem kopírují design německých pedálů. Podobné ovladače jsou však stále spíše výjimkou, tedy až dosud. Objevil se totiž nový výrobce, který má zdá se v plánu značné portfolio leteckých ovladačů pro warbirdy.

Za značkou REPLIKA gear stojí talentovaný autor s nickem “hegykc”, pod kterým se prezentuje na sim fórech. Jeho skutečné jméno je Hrvoje a pochází z Chorvatska (podobně jako Milan Šimundža, výrobce výše zmíněných pedálů MFG). Jak jsem vyrozuměl z historie jeho příspěvků, zajímá ho problematika autentických leteckých ovladačů už hezkou řádku let. V minulosti se své plány zdá se pokusil realizovat, ale nedopadlo to z výrobních a logistických důvodů. Vypadá to však, že v posledním roce konečně našel způsob, jak své plány dotáhnout a postupně zásobuje sim fóra stále novými a novým fotografiemi z příravy a výroby svých ovladačů.

A musím říci, že obrázky, které prezentuje, doslova vyrážejí dech svým designem. Autor tvrdí, že jsou zpracované tak, aby se co nejvěrněji přibližovaly svým reálným vzorům. V různých fázích projeku a výroby jsou zdá se aktuálně tyto ovladače:

Plynový kvadrant P-47
Plnyový kvadrant P-51
Trim konzole P-51
Plynový kvadrant P-38
Plynovka FW 190
Berany P-38
Rukojeti P-51, KG12 aj.
Pedály USAAF (z designu je zřejmá spolupráce s výrobcem MFG pedálů)

P-47 Plynovka
P-51 Plynovka
P-47 plynovka + trim konzole
Berany pro P-38
FW 190 plynovka
USAAF pedály

Zatím neznáme žádné detaily o tom, jak vypadají “vnitřnosti” prezentovaných ovladačů, ale doufejme, že budou stejně kvalitní jako je design. Autor pouze odhalil, že vyvinul vlastní základnu pro joystick s výměnými rukojeťmi.

Na obrázku není základna, ale tzv. “display stand”, na který si můžete odložit (a hezky vystavit třeba do vitrínky) své aktuálně nenamontované rukojeti.
KG 13 rukojeť

Autor zatím nemá webovou stránku, avšak detaily a další obrázky můžete nalézt na diskuzních fórech zejména IL-2 a DCS zde:
https://forum.il2sturmovik.com/topic/62313-replika-gear/
https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=276697

Jakmile budou dostupné další informace, určitě se zde na blogu objeví také v podobě dalšího článku.

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *