Archiv rubriky: PC Simulátory – DCS WWIIVelmi přínosné video od PhillStyle, ve kterém autor vysvětluje, jaká je příčina neobvykle vysoké citlivosti Spitfiru v simulátoru – nejedná se o chybu, ale naopak o přesnou kopii citlivosti ovládacích ploch tohoto skvělého letounu. Protože však jsou naše joysticky obvykle několikanásobně kratší než knipl reálného stroje, stačí i nepatrný pohyb ovládací páky k tomu, aby letoun v simulátoru prudce (nepřiměřeně) reagoval. Ve videu autor ukazuje možná řešení tohoto problému. Doporučuji ke shlédnutí nejen fanouškům Spita, protože se jedná o univerzálně platná fakta.

PC Simulátory - DCS WWII“Reflected” je autor řady skvělých single player kampaní a jako přípravu na novu kampaň pro P-47 nazvanou WOLFPACK vytvořil toto parádní výukové video:

Teaser na WOLPACK kampaň vytvořenou podle reálných bojových hlášení pilotů 56. Fighter Group přezdívané “Zemkeho vlčí smečka” (Zemke’s Wolfpack):

P.S. Jako teoretickou přípravu na kampaň mohu vřele doporučit tyto knihy.

PC Simulátory - DCS WWIIProtože se blíží vánoce, nabízím dnes ke stažení malý dárek: kompletní kneeboardy pro DCS WWII letouny západní fronty v češtině ve stylu dobových dokumentů, tj. psané na “psacím stroji”.

Kneeboard pro každý letoun obsahuje:

  • Důležité rychlosti (vzletová, optimální stoupání, limit pro vytažení klapek a podvozku, přistávací, maximální v horizontálním a ve střemhlavém letu).
  • Všechny režimy motoru.
  • Postup pro kompletní nastartování letounu.
  • Info o palivových nádržích, včetně postupu pro přepínání a odhazování přídavných nádrží.
  • Postupy pro použití podvěsné výzbroje.
  • U letounů Luftwaffe navíc popis všech spínačů el. jistících okruhů.
  • Jako bonus je připojena tabulka srovnání max. rychlostí všech letounů DSC WWII v horizontálním letu – doporučuji přidat do každého Kneeboardu pro rychlou srovnávací referenci.

JPG soubory pro každý letoun nakopírujte do příslušných adresářů
c:\Users\[profil-uživatele]\Saved Games\DCS.openbeta\Kneeboard\
a/nebo
c:\Users\[profil-uživatele]\Saved Games\DCS\Kneeboard\

Tak šťastné a veselé :-)

PC Simulátory - DCS WWII