Rubrika: <span>PC Simulators – DCS WWII</span>Příznivci simulátoru DCS WWII se mohou radovat, vydání nové verze mapy Normandie 1944 je projekt na jehož dokončení se netrpělivě čekalo. Nová mapa je nejen větší, ale díky nejnovější technologii ED map si může dovolit také mnohem více objektů. Mimochodem součástí mapy jsou i Londýn a Paříž. Oproti původní mapě se také výrazně rozrostl počet letišť na obou stranách “Kanálu”. Ochutnávku nabízí pěkný trailer, jehož první polovinu tvoří akční souboj mezi “stodevítkou” a dvěma Spitfiry. Perfektní střih, kamera i audio – doporčuji ke shlédnutí všem příznivcům druhoválečných strojů.

PC Simulators - DCS WWIINa YouTube se objevil nový téměř hodinový film od Hornet Productions vyrobený pomocí simulátoru DCS o “top” esu USSAF Francisu “Gabbym” Gabreskim, který během druhé světové války a války v Korei dosáhl celkem 34 setřelů! Přesto by se film možná mohl klidně jmenovat “Gabbyho chyby a omyly”, protože se autoři v detailních scénách často zaměřují právě na tyto okamžiky v Gabbyho letecké kariéře. To však nikterak neubírá na pozitivně vykresleném portrétu hlavního hrdiny.

Film doporučuji spustit v nativním 4K rozlišení a náležitě si tak vychutnat krásné letecké scény se Sabery a Thunderbolty. K atmosféře filmu pěkně přispívá také dobová hudba na pozadí některých scén. Celek dotváří kvalitní kamera a profesionálně namluvené postavy včetně Gabbyho, jehož komentář provází celý film. Pokud bych filmu měl něco vytknout, tak snad místy až příliš velkou míru destrukce v leteckých bitvách (spočítejte si např. počet Migů-15 s oběma ustřelenými křídly), ale to jde, řekl bych, spíše na vrub damage modelu simulátoru než záměru autorů. Film proto hodnotím převážně pozitivně a doporučuji jednoznačně ke shlédnutí.

PC Simulators - DCS WWIIVývoj Corsairu F4U pro DCS od Magnitude 3 (aka Leatherneck Simulations) se už pomalu počítá na roky – viz preview z r. 2019 o kterém jsem psal v tomto článku. Nyní však jde vývoj tohoto modulu, zdá se, konečně do finále. Na svých stránkách autoři zveřejnili řadu nádherných screenshotů jak připravovaného Corsairu tak letadlové lodi třídy Essex. Ta bude mít dokonce vlastní “damage” model, tedy model poškození!

A jako bonus se můžeme těšit na S.W.O.D. 9 Mark 0 “Bat bomb”, tedy první vlastním primitivním radarem naváděnou bombu, která byla poprvé použita v dubnu 1945. Tehdy byla vypuštěna ještě z bombardéru PB4Y-2 Privateer, aavšak později byly modifikované Corsairy tak, aby tento “dáreček”mohly doručovat také.

A na závěr video pro lepší předsstavu, jak tato zbraň fungovala:

PC Simulators - DCS WWII