Rubrika: <span>PC Simulátory – HW & SW</span>Máme tu hotové plány pro další prvek do kokpitu Spitfiru Mk. IX. Tentokrát je to, díky své komplexnosti a spložitosti, poměrně dlouho vývíjená páka ovládání podvozku. Obrázek o tom, jak celá jednotka funguje, si nejlépe uděláme z krátkého videa:

Odkaz na plány naleznete opět na webu Authentikit.org.

Na Diskordu se také objevila první fotka plynového kvadrantu pro Mosquita:

Dále tu máme krátké video z pokroku na připravované konzoli pro Mustanga:

A předvším, pro mne osobně velmi důležitý prvek, nový SW pro kalibraci citlivosti trimů založených na enkodérech. Velmi praktické a užitečné. Funguje s jakýmikoliv trimy, upravovat tak lze třeba i trim výškovky pro Honecomb Bravo Throttle:

Ke stažení zdarma ZDE.

PC Simulátory - HW & SWAuthentiKit dokončil plynovku pro P-40 Tomahawk se třemi pákami pro ovládání plynu, úhlu náběhu listů vrtule a směsi. Výrobek obsahuje také jednu zásadní novinku, a sice simulaci tzv. “Hydraulic damping”, tj. zvýšeného odporu plynové páky. Tento výšený odporu je zajištěn posunem páky plynu přes ozubený segment. Osobně velmi vítám kompaktnost celého kvadrantu (i přesto, že má tři osy, se autorovi podařilo technicky vyřešit, aby celý kvadrant nebyl příliš široký).

A ještě zde máme hezké 3D rendery připravované plynovky pro Mosquito. Podrobné info ZDE.

PC Simulátory - HW & SWNová verze klasického britského WWII kniplu s “early” spouští kulometů. Spoušť má otočný zámek, podobně jako u skutečné předlohy a zdá se také velmi příjemný “klik”. Detailní představení funkcionality spouště a postup sestavení v následujícím videu:

PC Simulátory - HW & SW