Rubrika: <span>Admin’s corner</span>Hallo to all readers of Warbirds-blog.

As you probably noticed I had changed the main language of the blog from Czech to English some time ago. The reason behind this change is that I would like to make the content of this blog more accessible to the wider audience. Hence the switch to the English language looks to me like a step forward.

Hope that change do not discourage my Czech friends from visiting this blog. I hope that majority of my audience even from my own country is capable to understand the basic English. Nonetheless I still plan to duplicate at least some articles or some passages in Czech language. If not, there are many quick and comfortable ways to translate web pages nowadays, especially with the help of the Google Translator. Rapidly growing availability of AI tools for understanding foreign languages is another option.

Doufám, že změna češtiny na angličtinu neodradí od návštěv české čtenáře. Pevně doufám, že v dnešní době již většina z čtenářů ovládá alespoň základy angličtiny, a proto pro ně nepřestane být tento blog zajímavým místem k získávání informací. Navíc i nadále plánuji některé články či alepoň zajímavé pasáže publikovat paralelně také v češtině. Nakonec, vždy je tu Google překladač a stále větší možnosti nabízí i rozvoj AI nástrojů dostupných na webu.

Best wishes for the upcoming Christmas holidays, and happy new year 2024.

Pavel Š.

Admin's cornerRozhodl jsem se pro změnu názvu blogu z původního Luftschraube.g6.cz na

WARBIRDS-BLOG.cz

Nový název dle mého mínění lépe vystihuje zaměření celého blogu, který se věnuje obecně letounům 2. sv. v. a to jak na straně spojenců tak i mocností osy. Spolu se změnou názvu bylo změněno i logo blogu, které je nyní tvořeno siluetami dvou ikonických stíhacích strojů z daného období: FW 190 a Supermarine Spitfire.

Doufám, že i nadále budu mít dostatek energie a motivace k psaní článků a že tyto články jako čtenáři budete shledávat zajímavými a podnětnými. Mým skromným přáním je, aby tento blog alepoň malou měrou přispěl k šíření zájmu o krásné a výkonné letouny, které v období několika málo válečných let prodělaly obrovský vývoj a můžou se chlubit řadou na svoji dobu převratných technických řešení. V neposlední řadě mi jde také o to, aby nebyla zapomenuta odvaha a mistrovství pilotů, kteří na těchto strojích létali a v boji nasazovali své životy. A snad to některé přivede i k hlubšímu zájmu o poznávání těchto stojů a historických souvislostí spojených s jejich používáním a jejich koníčkem se stane četba literatury faktu, modelářství nebo pilotování těchto strojů na PC simulátorech…

Letu zdar, přeje Tapi.

Admin's corner