O autorovi a tomto BLOGu

Blog, na kterém se právě nacházíte, je věnován mému dlouholetému hobby, kterým jsou obecně letadla 2. světové války. Tento zájem mne vede jak ke stavbě plastikových modelů, tak k “létání” na leteckých simulátorech pro PC (dnes zejména zastoupené DCS WWII a Microsoft Fligh Simulator) a v důsledku pak také k zájmu o technickou stránku druhoválečných strojů i o jejich operační nasazení v bojích 2. sv. v.

Co se týká letounů Luftwaffe, chtěl bych zde zdůranit, že můj zájem je orientovaný výhradně na technickou a letovou oblast a v žádném případě se neztotožňuji s ideologií nacizmu, která německé letectvo z historického hlediska formovala a používala.

Blog je tedy orientován přísně apoliticky a je zaměřen především na zajímavé informace o fascinují letecké technice produkované oběma stranami druhoválečného konfliktu. Pokud na některých fotografiích či příspěvcích o německých letounech narazíte na svastiku, je to pouze proto, že se tento znak z historického hlediska na letounech a uniformách pilotů běžně nacházel a nejedná se tedy v žádném případě o propagaci tohoto symbolu.

Pěkné chvíle nad příspěvky přeje autor
Tapi (Pavel Š.)