O autorovi a tomto BLOGu

Blog, na kterém se právě nacházíte, je věnován mému dlouholetému hobby, kterým jsou obecně letadla 2. světové války. Tento zájem mne postupně vedl přes stavbu plastikových modelů v mladších letech a skrze stále aktuální létání na leteckých simulátorech pro PC (dnes zejména zastoupené novou generací Il-2 Sturmovik a DCS WWII) k zájmu o technickou stránku druhoválečných strojů i o jejich operační nasazení v bojích 2. sv. v.

Co se týká letounů Luftwaffe, chtěl bych zde zdůranit, že můj zájem je orientovaný výhradně na technickou a letovou oblast a v žádném případě se neztotožňuji s ideologií nacizmu, která německé letectvo z historického hlediska formovala a používala.

Blog je tedy orientován přísně apoliticky a je zaměřen především na zajímavé informace o fascinují letecké technice produkované oběma stranami druhoválečného konfliktu. Pokud na některých fotografiích či příspěvcích o německých letounech narazíte na svastiku, je to pouze proto, že se tento znak z historického hlediska na letounech a uniformách pilotů běžně nacházel a nejedná se tedy v žádném případě o propagaci tohoto symbolu.

Mluvíme-li o letadlech, nelze samozřejmě nemluvit o jejich pilotech. Proto zde naleznete příspěvky věnované nejen spojeneckým, ale také německým pilotům, ze kterých se díky jejich nadání, výcviku a nepřetržité službě nezřídka stali mistři svého oboru (v luftwaffe známí jako experten). I jim tedy po právu patří obdiv všech leteckých nadšenců, opět bez ohledu na ideologi režimu za jehož barvy museli tito lidé létat.

Pěkné chvíle nad příspěvky přeje autor
Tapi