MSFS: Duxford

Který nadšenec pro letouny 2. sv. v. by neznal Duxford? Letiště v Anglii s bohatou válečnou historií, kde se dnes nachází jedna z největších sbírek dochovaných warbirdů na světě.

Jeho druhoválečná historie začala už v Bitvě o Británii, kdy zde byl domov několika squadron Hurricanů a Spitfirů a později odtud vlétal k akcím také “Big wing” slavného beznohého W.Cdr. Douglase Badera. V Duxfordu byla za vláky dále umístěna speciální jednotka Air Fighting Development Unit (AFDU) která testovala Typhoony, Mosquita i Mustangy. V r. 1942 zde operačně působil první wing Typhoonů. Od dubna 1943 se pak Duxford stal domovem americké USAAF, která si ho přejmenovala jako “Station 357 (DX)”. Vzlétaly odtud k doprovodům bombardérů B-17 především Thunderbolty a později Mustangy 78th Fighter Group.

Dnes je letiště dějištěm mnoha akcí a leteckých show. Pokud do Duxfordu kdykoli zavítáte, je velká pravděpodobnost, že uvidíte, jen tak mimochodem, jak si tam někdo létá v Mustangu nebo Spitfiru.

Aktuálně se objevila perfektně zpracovaná free (!) scenerka Duxfordu do simulátoru MSFS. Stáhnout si ji je možné zdarma na flightsim.to ZDE (pro Duxford je možné navíc stáhnout doplněk “Airshow”, který do scenérky přidá početné diváky a návštěvníky ZDE). A na závěr video, které Vás s namodelovaným Duxfordem seznámí blíže: