DCS: Fortress Europe

Zkušený autor scriptovaných single player kampaní Reflected Simulations překvapil zajímavým free projektem nazvaným Fortress Europe.

Jedná se o komplexně pojatou WWII misi pro mapu The Channel, kterou je možné hrát jako single player, coop a nebo ji spustit jako multiplayer misi na serveru. Mnoho scriptovaných AI objektů zaručuje dle autora zábavu i v single playeru. Navíc je možné, aby si hráč zvolil svého AI wingmana.

Celá mise trvá cca 6 hodin a během této doby každá z bojujících stran provede tři velké nálety, kterých se můžete zúčastnit jako doprovodný stíhač nebo převzít roli protivníka. Mimo tyto tři velké akce je pro každou stranu dále generováno šest menších úkolů a to v náhodném pořadí a náhodných časových intervalech. Pokud nezaujme nic z toho, vždy je možné provádět běžné patroly a hledat náhodné cíle, kterých by údajně jak na zemi tak ve vzduchu měl být dostatek. K dispozici jsou také fotoprůzkumné úkoly. Vstup do mise není omezen pouze na čas spuštění mise, ale je možné se přidat kdykoli v jejím průběhu.

Pokud vám celý scénář připadá poněkud povědomý, pak máte pravdu. Sám autor dává jasně najevo, že se inspiroval misemi na serveru Storm of War. Zároveň však dodává, že jeho mise se i v mnohém liší a mají řadu specialit. Fortress Europe například obsahuje bohatý voiceover, který tvoří přes sto hlasových nahrávek. V případě dlouhých letů si také může čas nečinnosti zpestřit poslechem dobového vysílání BBC. Z traileru je patrné, že zahrnuty jsou všechny dostupné WWII moduly včetně nejnovějšího Mosquita.

Download mise ZDE.