Archiv rubriky: Warbirds dnesZvuk motoru Merlin na druhou, to je Mosquito. Dnes nabízím dvě videa restaurovaného Mosquita FB.26 KA114. Nejprve krátké 60s video s převážně externími záběry, kde je možné si naplno vychutnat zvuk motorů při průletech jako divák:

A ještě nádherné video natáčené z kokpitu na jednom z jeho prvních letů na veřejnosti v r. 2012. Let se odhrál v Auckladu na novém Zélandu a Mosquitu při něm dělají společnost Spitfire a Vampire:

Další info a fotky KA114 ZDE.

Warbirds dnesKratičké video s letounem, který se prostě neomrzí. Doporučuji nastavit si Full HD rozlišení a zvuk hodně nahlas, protože motor Packard Merlin V-1650 prostě potichu poslouchat nelze :-)

Warbirds dnesFirma Pioneer Aero Ltd z Nového Zélandu získala tuto P-39 v r. 2015 z Austrálie, aby dokončili restaurování celého stroje do letuschopného stavu. Podle slov ředitele firmy Paula McSweeneho se jedná o první kompletně zrestaurovanou airacobru od 90. let. Jak můžete vidět z videa, odvedli opravdu perfektní práci. McSweeny ve videu také mj. zmiňuje, že mají rozpracované i dva P-40 Warhawk z nichž jeden plánují dokončit už příští rok (2020). V plánu prý mají dále několik OS2U Kingfisher a dokonce i jeden světový unikát: restaurování De Havilland Hornet.

Doporučuji video spustit ve full HD roslišení (1080p). Na videu můžete vidět řadu perfektně zachycených detailů interiéru i exteriéru Airacobry.

Warbirds dnes