Archiv rubriky: Warbirds dnesPokud to chcete vědět, dejte si zvuk hodně nahlas a mrkněte na minutové video níže. Dva Lancastery, Spitfire a Hurricane vám „zahrají“ do uší Rolls-Royce orchestrální skladbu.

Warbirds dnesTři videa s pěkným zvukovým záznamem startujících warbirdů:

Warbirds dnesProvozuschopná zrestaurovaná Mosquita lze spočítat na prstech jedné ruky (o jednom z nich jsem nedávno psal ZDE). Všichni fandové tohoto krásného letounu se proto mohou radovat, protože 12. ledna 2019 se do vzduchu poprvé vznesl další letuschopný stroj. Byl zrestaurován, jak jinak, opět na Novém Zélandu, firmou Avspecs, kde jsou pravděpodobně nejlepší odborníci na světě, co se týká Mosquit. Jedná se o stroj verze DH Mosquito FB. VI s kódovým označením PZ474.

Stroj vyrobený v pobočce de Havilland Hatfield byl s původním kódovým označením NZ2384 předán RNZAF v dubnu 1947. V letech 1953-55 létal na Novém Zélandu pod označením ZK-BCV. V r. 2017 ho odkoupil Rod Lewis pro svoji úžasnou sbírku warbirdů Lewis Air Legends a pověřil Avspecs jeho zrestaurováním. První let v lednu tohoto roku byl hned napoprvé úspěšný (pilotoval Steve Hilton).

FB stránky Avcpecs s aktuálními informacemi ZDE.

A ještě video z motorové zkoušky:

Warbirds dnes