Archiv rubriky: PC Simulátory – MSFSMáme tu první video, které nám představuje další Spitfire pro Microsoft Simulator, tentokrát verze Mk.I. Autorem je Aroplane Heaven. Ve videu se detailně seznámíme s kokpitem a postupem, jak nahodit Rolls-Royce Merlin III.

PC Simulátory - MSFSPo Spitfire MK. IX zde máme v přípravě dalšího warbirda pro civilní simulátor MSFS, a sice Vought FG-1D Corsair. A musím říci, že minimálně po stránce grafické, se bude jednat o velmi povedený kousek. Také startovací sekvence a ovládání letounu vypadají alepoň na první pohled věrohodně. MilViz je koneckonců firma známá pro své poměrně kvalitní addony. Webová stránka produktu ZDE.

Pokud si chcete zkrátit čekání na Corsair pro DCS od Leatherneck Simulations, bude zdá se tento produkt zajímavá volba.

Recenze od Into the Blue Simulations:

PC Simulátory - MSFSFlyingIron Simulations vydali vcelku kvalitně zpracovaný Spitfire Mk. IX pro civilní simulátor MSFS. I když si v tomto Spitfiru nesestřelíte svoji “stodevítku”, protože se jedná o civilní simulátor neumožňující tento typ destrukce, může vám zážitek z boje vynahradit jiný, a sice možnost proletět se nad libovolným místem naší planety v nádherně zpracovaném vizuálu. Psát o MSFS je pro každého, kdo se byť jen trochu zajímá o PC simulátory, nošením dříví do lesa, takže případné zájemce odkazuji na tisíce videí na YouTube a stránky MSFS.

Graficky je letoun podle screenshotů zpracován pěkně a zdá se, že jak z exteriéru tak z interiéru se téměř vyrovná svému kolegovi ze simulátoru DCS. 3D model kokpitu byl vytvořen podle CAD modelu od Heritage Flight Simulations a je vybaven kvalitními texturami v ultra vysokém rozlišení. Audio pro letoun bylo vyrobeno s pomocí Wvise Sound Design, což je lídr v oblasti herního audia, a všechny zvuky byly údajně nasnímány z reálného letounu. Letoun by také měl údajně mít kvalitní letový model, který autoři pro MSFS vyvinuli na základě svých zkušeností se Spitem pro XPlane-11.

Co se týká dostupných variant, k dispozici máme kromě základní verze IX C také:

MK. IX E se zkrácenými křídly.
Verzi s Merlinem 66 s boostem +16 lb.
Verzi s Merlinem 70 optimalizovaným pro lety ve velkých výškách a s bostem +25 lb.

Trailer od vydavatele:

Recenze od PhillStyle ve VR. Phill je specialistou na DCS Spitfire, a proto je jeho recenze víceméně srovnáním obou Spitfrů:

Z recenze jsou patrné zejména následující nedostatky:
– drobné nepřesnosti ve startovací sekvenci
– zjednodušené chování letounu při pojíždění
– velmi pomalá reakce na změnu plynu
– vysunutí klapek nevede k poklesu nosu letounu a tedy k potřebě letoun přetrimovat
– podivné reakce letounu na vychýlení směrovky v hrozontálním letu

Uvidíme, zda se autoři časem rozhodnou alepoň některé z uvedených nedostatků opravit.

PC Simulátory - MSFS