Archiv rubriky: PC Simulátory – MSFSO tomto připravovaném doplňku pro MSFS jsem psal už dříve ZDE. Dnes autoři zveřejnili detailní video, které nás seznamuje s tím, jak celý doplněk funguje a vypadá:

PC Simulátory - MSFSTrochu ve stínu právě vydaného P-38 Lightning od Flyingiron Simulation stojí nový Lockhed Electra 10A od Areoplane Heaven. Legendární dvoumotorvý letoun z 30. let 20. století je známý především nám Čechům, protože v něm na svých obchodních cestách létal Zlínský podnikatel Tomáš Baťa (mimochodem jeho letoun, který před válkou prodal do Kanady, nakonec skončil po mnoha změnách majitelů opět v naší zemi, kde se ve 21. století dočkal renovace a letá zde opět v původních barvách).

Dobová fotografie Electry s pilotem Janem Šerhantem (pátý zleva) a mechanikem Josefem Englišem (vpravo).

Druhý důvodem, proč je tento letoun legendární, je jeho spojitost s pilotkou Amelií Erhartovou , která se v něm v r. 1937 spolu s navigátorem Fredem Noonanem pokusila obletět svět. Jak asi všichni víme, pokus nevyšel a letoun i s posádkou zmizel za nejasných okolností v Pacifiku.

A jak tedy vypadá nová Electra pro MSFS?

Video od autorů, kteří Vás provedou interiérem a předvedou nahození motorů:

Výčet charakteristik, jak je uvádí výrobce na svém webu:

  • Beautifully crafted exterior and interior models built from years of research and using factory drawings and plans.
  • Fully detailed authentic cockpit with many unique animations and functions.
  • ‘Modern’ avionics suite available with a switch-out for those that like a modern approach to their simming!
  • Dont believe in Modern avionics ? We have added a sperry Autopilot ( as close to possible ) for the long trips.
  • Special effects include engine exhaust.
  • Opening door with a 3d passenger cabin.
  • The sound set uses legacy files.
  • Although these sounds are authentic P&W engine sounds, we MAY be upgrading to a WWise soundpack at a later date.
  • Highly accurate flight dynamics and performance specifications ensure an authentic flight.

Vybírat můžeme z celkem 11 různých zbarvení letounu.

Recenze na závěr:

PC Simulátory - MSFSMicrosoft & Asobo oznámili nový add-on pro Flight Simulator Reno Air Races: Expansion Pack, který umožní závody (nejen) modifkovaných warbirdů. Vydání je naplánováno na 18. listopadu 2021 a k dispozici bude zajímavá nabídka strojů. Nás nejvíce zajímají stroje kategorie UNLIMITED, kde závodí upravené warbirdy a T6, která je vyhrazena strojům Texan/Harward.

Připraveno je 10 různě (!) modifikovaných Mustangů P-51 a 10 Texanů. Stroje mají nejen různé liverky, ale také různě upravené kokpity. V případě Mustangů dostaneme kromě více méně standardně vyhlížejících strojů verze D také letouny s upravenou kabinou, různými konci křídel a dokonce také verzi P-51A (!). Mimochodem na zpracování Mustangů se podílela f. A2A známá svými excelentními warbirdy pro FSX.

V posledním rozhovoru s vývojáři jsme se mj. dozvěděli, že pro účely těchto závodů bude v simulátoru upraveno renederování povrchu při letu velkými rychlostmi u země. Nově byl přidán také úplav za letouny (wake turbulence), který v případě těchto závodů hraje výraznou roli, a fyzika letu blízko u země (groud efect). Dále byl upraven efekt odporu vzduchu (drag), proto v simulaci bude hrát výzmanou roli plynulé ovládání letounu a zejména správná práce s pedály, aby nedocházelo k bočení (slip) nebo skluzu (skid). Mezi vítané další nové efekty patří vliv negativního a pozitivního přetížení na pilota (blackout a redout) a také efekt zvířeného prachu při letu extrémně nízko nad zemí.

Závodit žel zatím nebude možné s AI letouny, ale pouze s lidmi v MP módu. V single player módu můžete létat také, ale pouze časovky.

Trailer:

K dispozici bude jednak základní balíček za 20$, kde by měl být od každého typu jeden letoun. Dále bude možné dokupovat jednotlivé letouny po 10$ nebo zakoupit celou “Class” kolekci 10 letounů za 30$ a nakonec také bude k dispozici “full pack” všech 40 letounů za 60$.

Více informací na oficiálních stránkách ZDE.

Preview:

PC Simulátory - MSFS