Archiv rubriky: PC Simulátory – DCS WWIIVývoj Corsairu F4U pro DCS od Magnitude 3 (aka Leatherneck Simulations) se už pomalu počítá na roky – viz preview z r. 2019 o kterém jsem psal v tomto článku. Nyní však jde vývoj tohoto modulu, zdá se, konečně do finále. Na svých stránkách autoři zveřejnili řadu nádherných screenshotů jak připravovaného Corsairu tak letadlové lodi třídy Essex. Ta bude mít dokonce vlastní “damage” model, tedy model poškození!

A jako bonus se můžeme těšit na S.W.O.D. 9 Mark 0 “Bat bomb”, tedy první vlastním primitivním radarem naváděnou bombu, která byla poprvé použita v dubnu 1945. Tehdy byla vypuštěna ještě z bombardéru PB4Y-2 Privateer, aavšak později byly modifikované Corsairy tak, aby tento “dáreček”mohly doručovat také.

A na závěr video pro lepší předsstavu, jak tato zbraň fungovala:

PC Simulátory - DCS WWIIVýborná zpráva pro všechny, kdo létají mise v DCS WWII: autoři výrazně modifikovali chování všech ráží flaku v simulátoru. Nyní by se měl flak chovat mnohem více realisticky, tzn. neměl by být tak smrtelně přesný jako doposud, ale jednotlivé střely by měly mít rozumný rozptyl a měl by být také redukován rozsah jednotlivých výbuchů střel. Nyní by tedy už mělo být například možné zaútočit na napřátelské letiště bráněné silným flakem a přežít. Více následujících YT:

Více informací o tom, jak funguje německý automatický flak v článku ZDE.

PC Simulátory - DCS WWII“Chuck”, známý autor kvalitních “Průvodců” pro prakticky všechny moduly DCS, aktuálně vydal nový Guide pro Mosquito FB Mk. VI. Průvodce je zpracován kvalutně, obvyklým autorovým stylem s hojnou obrazovou dokumentací a věnuje se všem oblastem, které pilot i navigátor Mossieho musí znát. Vzhledem k tomu, že Mossie je stále ve stavu EA (Early Access), tak i v manuálu je pár míst, která čekají na dopracování. Časem proto můžeme očekávat aktualizace jako Mosquita, tak tohoto průvodce. Přímý odkaz na stažení ZDE.

Všechny Chuckovy materiály pro DCS moduly najdete ke stažení na Mudspike serveru ZDE.

PC Simulátory - DCS WWII