Archiv rubriky: PC Simulátory – HW & SWMáme tu další várku novinek a návodů pro AuthentiKit ovladače, které si každý může doma vytisknout na 3D tiskárně a sestavit. Všechny uvedené ovladače jsou také dostupné jako celé kity připravené k sestavení na Simulation Kit Supplies,

Trimy výškovky a směrovky pro Spitfire:

Další skvělou zprávou je, že autor pracuje na vývoji kalibrační utility, která umožní nastavit chování trimů založených na enkodérech tak, aby bylo možné synchronizovat jejich rychlost/rozsah otáčení s trimy v daném letounu. Utilita je sice vyvíjena primárně pro MSFS, ale bude údajně použitelná univerzálně i pro jiné simulátory. Více ZDE.

Také je třeba mít centrální HUB pro propojení všech ovládacích prvků, které se pak pro PC budou jevit jako jediný USB ovladač:

A na závěr novinka: první ovladač pro P-40B Tomahawk trimy pro výškovku a směrovku.

PC Simulátory - HW & SWPedály MFG Crosswind jsou mezi virtuálními piloty oblíbeným hi-end ovladačem. Nyní je k dostání Combat MOD, který nabízí následující úpravy:

  • nové šlapky pedálů vyrobené 3D tiskem
  • rozšířenou možnost nastavení síly nášlapných brzd
  • otočný knofllík pro snadnější úpravu napětí pružiny pro hlavní osu pedálů
  • možnost instalovat motocyklové tlumiče (dampery) – ty je ovšem nutno dokoupit zvlášť (nejsou součástí kitu)

Autorem modu je podle všeho REPLIKA Gear, ovšem mod zatím neprodává pod touto značkou.

Objednat mod je možné na webové stránce https://www.combatpedals.com/

A ještě instruktážní video jak mod instalovat:

PC Simulátory - HW & SWV článku Jak vyrobit kvalitní ovladač trimu jsem představil svůj “upgrade” ovladače vyvážení výškovky, který mám na bočním ovládacím panelu. Dnes na článek navazuji malou úpravu, a sice doplněním zarážek pro mezní pozice rozsahu otáčení. Je pravda, že do těchto pozic se ovladač dostává minimálně, pokud ale ano, pak je lepší mít zde “doraz”, který nedovolí, aby se kolo točilo mimo rozsah potenciometru. To by mohlo vést k poškození součástky nebo k jejímu vytržení z úchytu.

Hledal jsem co nejjednodušší řešení. Nakonec jsem se rozhodl pro zavrtání ocelového červíku do vodícího kola pro převod v takovém místě, aby v obou maximálních polohách potenciometru byl červík u horní strany krabičky souměrně k ose potenciometru. Samotnou zarážku pak tvoří dva 16 mm šrouby M3 zapuštěné do víka krabičky. O ně se v mezních polohách potenciometru opře červík a zabrání tak dalšímu otáčení. Řešení by samozřejmě neodolalo velké síle vyvinuté na ovládací kolo, ale jako upozornění při běžném otáčení kolem je toto řešení plně dostačující.

Červík v pravé mezní pozici
Červík v levé mezní pozici
Zarážka ze dvou šroubů M3
Horní pohled na zavřenou krabičku s instalovanou zarážkou ze svou šroubů.

PC Simulátory - HW & SW